Telekomunikace

Telekomunikační technika zaujímá velmi významné místo v žebříčku komunikačních nástrojů. Je to dáno zejména obrovskými možnostmi technologie ISDN a ADSL, které lze dokonale využit pro přenos hlasových, textových, datových a obrazových zpráv a informací. 
Společnost ELSTAV RA nabízí v současnosti telekomunikační techniku asi deseti nejvýznačnějších výrobců působících na českém trhu. Jmenujme alespoň ty hlavní: firma BOSCH - pobočkové telefonní ISDN a ADSL systémy, telefonní přístroje, SIEMENS - pobočkové telefonní ISDN a ADSL systémy, telefonní přístroje, PANASONIC - telefonní přístroje, faxy, záznamníky, bezšňůrové telefony, THOMSON - kompletní řada koncových telefonů a záznamníků a CANON - výrobce faxů na termo a kancelářský papír. Všechna nabízená zařízení jsou homologována a mohou být připojena na JTS v České republice. 
Služby nabízené v souvislosti s oborem je možno rozdělit na tyto specializace: 
 - Dodávka a montáž pobočkových telefonních ústředen (analogové i digitální ISDN a ADSL systémy), včetně úpravy nebo montáže slaboproudých rozvodů 
 - Dodávky a instalace telefonních přístrojů, záznamníků, faxů, bezšňůrových telefonů, telefonních automatů 
 - Dodávky a instalace digitálních PCM systémů 
 - Zpracování projektové dokumentace 
 - Poradenská a konzultační činnost 
 - Záruční a pozáruční servis 
Pro malé firmy je určena ústředna Siemens v konfiguraci 2 státní a 8 pobočkových linek.
Pro malé a střední instalace do 150 účastníků nabízíme pobočkové ústředny Panasonic v analogovém nebo digitálním provedení. Tyto menší systémy mají výhodu v jednodušší konstrukci a nižší ceně. Jejich nevýhodou je omezená možnost rozšiřování a šíře poskytovaných služeb.
Pro střední a velké instalace jsou určeny digitální pobočkové ústředny Alcatel. 
Menší typ Alcatel 4220 je možné připojit k analogové veřejné telefonní síti nebo pomocí rozhraní ISDN k veřejné síti digitální. K ústředně je možné připojit i bezdrátová koncová zařízení s technologií DECT. Pomocí adaptéru je možné připojit i PC. K ústředně je nabízen tarifikační program Tartek, který přebírá data z ústředny pomocí standardního rozhraní RS232.
Větší plně digitální model Alcatel 4400 je v případě síťové konfigurace schopen obsloužit až 2000 koncových zařízení. Alcatel 4400 je ústředna nejmodernější konstrukce s širokou škálou připojení k externí síti. Interně je schopna poskytovat hlasové, datové a video služby včetně služeb pagingu a textových zpráv.
Všechny nabízené ústředny mají platnou homologaci pro použití v české telefonní síti. Dodávky jsou nabízeny včetně instalace rozvodů (klasických nebo strukturovaných-viz. datové sítě), naprogramování a oživení systému.
V případně zájmu je možné podle požadavku zákazníka zajistit dodávku pobočkové ústředny jiných výrobců ( AT&T, Siemens, Ericsson, Schrack ...).