Elektronický zabezpečovací systém - EZS

Naše návrhy instalací EZS vycházejí z analýzy bezpečnostních rizik chráněného objektu. Na základě této analýzy stanovujeme kategorii zabezpečení podle doporučení německých pojišťoven VdS a podle této kategorie i druh použité ústředny a rozmístění a druh jednotlivých čidel. 
Většina instalací je vybudována na moderních modulárních a adresovatelných ústřednách (FBII, Galaxy, ESSER). Podle rozsahu zabezpečení a bezpečnostní členitosti chráněného objektu je určen počet okruhů a podle jejich počtu patřičná ústředna.
K EZS je možné dodat i centrální dozorové pracoviště, na kterém může ostraha sledovat stav jednotlivých čidel buď na synoptické mapě objektu nebo podle jednotlivých adres. Na centrální dozorové pracoviště lze připojit i EPS a CCTV. V případě poplachu se na monitoru automaticky zobrazí mapa s výrazně označeným čidlem, na kterém je poplach a v případě, že je v narušené oblasti kamera CCTV je její obraz automaticky přepnut na monitor.
Objekty jsou zabezpečovány kompletní řadou čidel. Pro plášťovou ochranu jsou nejběžnější magnetické kontakty, tříštivé detektory, infrazávory nebo čidla destrukčních zvuků. V rámci zabezpečení budov jsou používány prostorová čidla jako pasivní infradetektory PIR, mikrovlnné, ultrazvukové nebo kombinované detektory pohybu. EZS je možné doplnit dalšími prvky zvyšujícími stupeň zabezpečení jako jsou manuální tísňové hlásiče, kódové zámky, videosystémy atd.
Podle požadavků zákazníka lze zajistit přenost signálů EZS na pult centrální ochrany.